Udar SAD-a
FOTO / Ove satelitske snimke pokazuju razmjere američkog napada na Fordow

Američke vojne snage pogodile su tri iranska nuklearna postrojenja "u iznimno uspješnom napadu", izjavio je jutros američki predsjednik Donald Trump. Dodao je i da više nema Fordowa, "dragulja u kruni" iranskog nuklearnog programa.
Oglas
Prilikom napada SAD je koristio šest bombardera B-2 koje su ispustile dvanaest bombi za uništavanje bunkera nuklearnog postrojenja Fordow u Iranu, potvrdio je američki dužnosnik za CNN. Ovo je prvi poznati slučaj operativne upotrebe bombe.
Američki ministar obrane operaciju je nazvao "odvažnom i briljantnom", ali ona je naišla na osude brojnih država i organizacija diljem svijeta, kao i unutar samih Sjedinjenih Država.
Sada imamo priliku svjedočiti prvim satelitskim snimkama koje pokazuju razmjere američkog razaranja nuklearnog postrojenja Fordow. Na snimkama se vidi razlika u krajobrazu prije i poslije američkog bombardiranja. Iran tvrdi da SAD nije uspio uništiti kompleks.
Satellite image ©2025 Maxar Technologies / AFP
Više
Satellite image ©2025 Maxar Technologies / AFP
Više
Satellite image ©2025 Maxar Technologies / AFP
Više
Satellite image ©2025 Maxar Technologies / AFP
Više
Satellite image ©2025 Maxar Technologies / AFP
VišeKakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Pridruži se raspravi ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Pridruži se raspravi ili pročitaj komentare
Oglas
NAJČITANIJE
Oglas
Oglas
Najnovije
Oglas
Oglas